Leki od cukrzycy może podwoić, jak utrata masy ciała narkotyków

Leki od cukrzycy może podwoić, jak utrata masy ciała narkotykówDwóch leków zalecanych w leczeniu cukrzycy typu 2 również mogą przyczynić się do utraty masy ciała u osób z nadwagą, z lub bez cukrzycy, nowy badanie pokazuje.

W Byetta and Victoza  leków i naśladować hormony jelit, które zmniejszają apetyt.

Zazwyczaj są one zalecane dla pacjentów potrzebne są leki, aby pomóc kontrolować poziom cukru we krwi. Nowy przegląd badań, opublikowane w bmj, reinterpretacji dane z 25 pojedynczych badań.

Ankieta pokazuje, że leki pomogły osoby z nadwagą bez cukrzycy rzuca średnio 7 kg i pacjentów z cukrzycą, zresetować średnio 6 kg wraz z wprowadzeniem codziennie lub raz w tygodniu przez co najmniej pięć miesięcy.

Co sprawia, że te agenci obiecujących metod leczenia otyłości, mówią autorzy badań.

“To nie jest leczenie, ale dobre leczenie. I trzeba jeszcze połączyć to ze zmianą stylu życia” – mówi badacz Tina Vilsboll, m. d., Lekarz, endokrynolog i docent w szpitalu Gentofte w hellerup, Dania.

Vilsboll mówi skromna utrata masy ciała wielu z jej pacjentów z cukrzycą zobaczyć na narkotyki pomaga zachęcić ich, aby podnosić ich diety i programy ćwiczeń, aby stracić na wadze więcej.

“Używają go jako narzędzia do zmiany swojego stylu życia” – mówi.

Ważąc korzyści i ryzykoWażąc korzyści i ryzykoWażąc korzyści i ryzyko

Leki także obniżają ciśnienie krwi i poziom cholesterolu nieznacznie, co może pomóc ryzyko chorób serca.

Ale leki znać jako peptydu-1 (UPF-1) agonistów receptorów, również pochodzą z efektami ubocznymi. Działają one, w szczególności, spowolnienie przepływu pokarmu przez żołądek. Co może czasami powodować wiele nudności a nawet wymioty, szczególnie po obfitym posiłku.

Ale Vilsboll mówi, że efekt uboczny zwykle zanika z czasem i zwykle nie zmusi ludzi przestać brać leki.

Eksperci, którzy nie uczestniczyli w przeglądzie mówią, że są ostrożnie optymistyczni co do perspektyw leki do utraty wagi.

“Mamy epidemię otyłości. Utrata masy ciała za pomocą tradycyjnych środków — diety i ćwiczeń fizycznych-to jest bardzo trudne, a dla osób, które są skuteczne na początku, bardzo trudne do utrzymania” – mówi Susan Spratt, doktor medycyny, endokrynolog i dyrektor cukrzycy na uniwersytecie Duke ‘ a systemu opieki zdrowotnej w mieście Durham, karolina Północna

“Gdybyśmy mogli używać te leki tylko w ludzi z otyłością i wiem, że jest to bezpieczne, myślę, że to będzie fantastycznym dodatkiem do naszej zdolności taktować otyłość,” mówi Spratt.

“Miałem [cukrzycowej] pacjentów stracić 60 funtów z tymi lekami. Teraz, ci ludzie byli 400 funtów, więc stracili 10% do 15% od jego wagi” – mówi. “Kto to 200 funtów nie zamierza tracić tyle”.

Preparaty mogą być już używane, ale powinny one?Preparaty mogą być już używane, ale powinny one?

Bo narkotyki są już na rynku, lekarze mają możliwość przepisywania ich wyłącznie dla utraty wagi.

Ale eksperci mówią, że to jest “off-Label” stosowanie leków może być ryzykowne.

“Off-Label dzieje się całkiem sporo, faktycznie, otyłość narkotyki, bo ludzie tak bardzo chcą spróbować czegoś” – mówi Raj Padwal, m. d., asystent profesora wewnętrzna medycyna Walter C. Mackenzie nauk medycznych w centrum Edmonton, Alberta, Kanada.

Duże badania na testowanie leków do utraty masy ciała u osób bez cukrzycy trwają.

Podczas gdy wyniki tych badań są znane: “myślę, że off-Label stosowanie tych leków byłoby przedwcześnie” – mówi Padwal.

Mówi Byetta and Victoza  i słynne już, że były związane z rzadkim, ale potencjalnie poważne zagrożenia dla zdrowia.

W 2009 roku FDA ostrzega lekarzy o możliwości problemy z nerkami, u pacjentów przyjmujących Byetta.

W czerwcu ubiegłego roku, FDA wysłała list do lekarzy przypominając im, aby utrzymać zamknąć oczy na pacjentów podczas przyjmowania Victoza. W badaniach na zwierzętach, korzystanie z było związane ze wzrostem niektórych rodzajów raka tarczycy. I w próbach klinicznych, osoby przyjmujące lek, było więcej przypadków zapalenia trzustki niż osoby, które otrzymały inne rodzaje leków na cukrzycę. “Nie wiemy, długoterminowego bezpieczeństwa, i to ogromne zaniepokojenie” – mówi Spratt.

Cena jest jeszcze jeden problem. Bez ubezpieczenia, Padwal mówi Byetta and Victoza  i może kosztować 300 dolarów do 500 dolarów na miesiąc. “Biorąc pod uwagę, że cena, niby chcesz trzymać się wskazań dla leku, który teraz kontrolować poziom cukru w cukrzycy” – mówi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *